Учасники Забігу Миру пробігли вулицями Львова (ФОТО)

На третій день Забігу Миру, який стартував 24 березня в Києві, 12 спортсменів-аматорів досягли Львова.

Право пробігти центральними вулицями міста отримав киянин Іван Артеменко, який, починаючи з 2007 року, бере активну участь у різних екстрім-марафонах. Цього разу українець вирішив розширити географію своїх забігів і підкорити Європу.

«Мета нашого Забігу Миру – розказати європейській спільноті, що ми, українці, прагнемо незалежності й миру, не хочемо ні з ким воювати. Ми є мирна нація», – наголосив Іван, передаючи естафету наступному бігуну.

Усього в команді 12 спортсменів. Разом вони мають подолати відстань 18 тисяч кілометрів. На шляху учасників пролягатимуть 42 європейські країни.

Як зазначив начальник управління молоді та спорту Львівської ОДА Юрій Майборода, учасники забігу склали чіткий графік, згідно з яким не можуть відставати або випереджати час.

«У команді 12 учасників, кожен з яких біжить дві години на добу з перервою 11 годин. Фінішу спортсмени дістануться наприкінці квітні – на початку травня. Чи витримають усі учасники такий жорсткий режим? Не знаю, бо вони не є професійними спортсменами», –  сказав чиновник.

Своєю чергою, донеччанка Наталія Мартіашвілі запевнила, що всі учасники забігу доволі серйозно поставилися до підготовки.

«І хоча за фахом я математик, а працюю фінансистом, протягом 10-ти років професійно займалася в балетній школі, а потім ще вирішила почати бігати. Торік, наприклад, узяла участь у цікавому марафоні «Любачів-Яворів», що простягався між Польщею та Україною», – запевнила Наталія.

Окрім цього, вона наголосила на тому, що всіх учасників забігу об’єднує головна мета заходу – розповісти європейцям про мирну Україну.

«Як на мене, цей проект символічний тим, що ми всі прагнемо жити в мирі. Коли вчора я бігла центром Рівного, люди підтримували вигуками «Слава Україні!». Це чудове відчуття, коли ти не один. Коли в такий спортивний спосіб ми вчимося слухати одне одного, відчувати і берегти», – підкреслила учасниця багатоденного марафону.

Підтримати бігунів прийшов і призер Олімпійських ігор у Пекіні з вільної боротьби Андрій Стадник. На його думку, Забіг Миру – це прекрасна акція, бо вона не лише пропагує здоровий спосіб життя, а й показує світові мирну європейську державу під жовто-блакитним прапором.

«Кожен спортсмен, особливо, якщо він високого ґатунку, обов’язково підтримає цю акцію, бо її головна мета – мир за допомогою спорту», – підкреслив призер.

Разом з Андрієм Стадником зустрічали молодих бігунів і ветерани спорту. Зокрема, марафонець Віктор Горовенко, якому довелося долати 100-кілометрові дистанції, подарував учасникам забігу свої нагороди і книжку про Львів.

«Нехай лишиться молодим на згадку про наше місто. Нехай вони біжать і розкажуть усьому світові, що українці – мирна нація. Думаю, сил у хлопців та дівчат вистачить», – сказав спортсмен зі стажем.

Наприкінці зустрічі у Львові спортивні учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Михайлу Грушевському, а ветерани написали по кілька слів у Книгу Миру.

За словами начальника управління молоді та спорту, це місце обрали не випадково, бо саме Михайло Грушевський був першим президентом України.

«Сподіваємося, що ці молоді українці стануть прикладом для всіх божевільних людей, які знищують війною насамперед себе. Вірю, що згодом у країні запанує мир», – підсумував чиновник.

Нагадаємо, багатоденна цілодобова естафета країнами Європи розпочалася 24 березня в Києві. Українці бігтимуть за маршрутом: Київ – Житомир – Рівне – Львів – Варшава – Лісабон – Париж. За підсумками заходу планують встановлення низки рекордів.

Джерело: http://vgolos.com.ua/photo/uchasnyky_zabigu_myru_probigly_vulytsyamy_lvova_foto_176033.html

 

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий